3 tipy, které vám usnadní výběr peněženky pro školáka

Malé děti peněženku nepotřebují, pokud ji mají, pak jen pro dobrý pocit, že se podobají dospělým. Jakmile však školáci začnou sami dojíždět do školy nebo třeba do kroužku, peněženka začne být naprostou nezbytností. Máme pro vás praktické tipy, které vám výběr první peněženky pro vaše dítě usnadní.

Pro koho peněženku vybíráte?

Nejdříve si ujasněte, jaký má vaše dítě vkus, čemu dává přednost, co se mu líbí a co naopak nemá rádo. Dívky mívají jiné preference než chlapci, vliv hraje také věk. Rovněž si uvědomte, na co všechno dítě peněženku potřebuje. Bude stačit jednoduchá peněženka, ve kterých bude nosit pár drobných na svačinu, nebo je třeba sehnat větší s oddílem na bankovky, mincovníkem a oddělenou kapsou na průkazku?

Vybírejte nadčasové kousky

Děti procházejí různými obdobími a mániemi. Dívky se často zamilovávají do princezen, koňů, koček či postaviček jako jsou Diddl, Hello Kitty apod. Velmi populární jsou také peněženky s motivy Disney pohádek. Chlapci fandí převážně Hvězdným válkám či počítačovým hrám. Mánie bývají velmi intenzivní, ale mnohdy rychle odeznívají. Kdybyste koupili peněženku podle aktuálních trendů, za půl roků by ji mohl školák odmítnout nosit. Myslete proto nadčasově a vyberte raději něco neutrálního.

Hleďte na praktičnost

Než peněženku koupíte, dobře promyslete, zda je dost praktická a bude se dobře nosit. Měla by být přehledná, aby v ní děti nehledaly dlouho. Volte peněženku, která má velkou zapínací kapsu na drobné, protože ty se školákům rády hromadí. Dětské peněženky mívají šňůrku na krk, což jednoznačně doporučujeme. Děti jsou často líné schovávat peněženku do batohu. V autobuse ji raději položí jen tak na sedadlo, v obchodě ji dají do kapsy u bundy, ze které může snadno vypadnout. Peněženka se šňůrkou se dá na krk – a domů si ji přinese i ten největší zapomětlíček.

Publikováno: 03. 02. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Milena Jarolímková