Opruzeniny trápí maminky i děti, jak s nimi bojovat?

Dokud nosí děti plenky, setkávají se s nepříjemnými opruzeninami. Nešťastné z nich nejsou pouze miminka, ale i maminky, které si pro své drobečky přejí do nejlepší. Lékárny naštěstí nabízejí kvalitní krémy na opruzeniny. Díky nim je boj mnohem jednodušší. Přečtěte si, jak opruzeninám předcházet a která kosmetika je pro děti nejlepší.

Jak přecházet opruzeninám

Ideální je opruzeninám předcházet. Jak se jim ubránit? Udržujte své miminko co nejvíce v suchu. Na vzniku opruzenin se totiž nejvíce podílí vlhkost. Přebalujte co nejčastěji a intimní partie vždy důkladně očistěte a utřete. Volte správnou velikost plenky – příliš malé pleny totiž nepodporují cirkulaci vzduchu. Nejlépe každý den najděte čas, kdy necháte dítě bez plenky, pokožka může volně dýchat a hojit se. Větší děti lze nechat chvíli běhat s holým zadečkem, malé miminko nechejte spát zabalené jen do staršího ručníku, který věnujete čistě tomuto účelu.
Dobré zkušenosti mají maminky, které dávají přednost látkovým plenám. Byť jsou méně savé než papírová konkurence, k jemné dětské pokožce jsou šetrnější.
Ke koupání miminka používejte speciální mýdla. Dětská kosmetika je vyrobena tak, aby dětem maximálně prospívala a pečovala o jejich pokožku.

Když se opruzeninám nevyhnete

I když se snažíte ze všech sil, opruzeniny se mohou opakovaně objevovat. Neberte to jako své selhání, tak to prostě je. Miminku může pomoct speciální kosmetika, třeba od značky Weleda. Na opruzeniny se vyrábějí různé krémy. Ze široké nabídky doporučujeme Weleda měsíčkový kojenecký krém, jedná se o čistě přírodní produkt a jeho použití je možné již první den po narození. Vedle krémů jsou účinné bylinné koupele s protizánětlivými účinky.

Publikováno: 14. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Jarolímková