Jak vybrat tapety do dětského pokoje?

Dětský pokoj musí být vším – pohádkovým zámkem, tajuplnou jeskyní i divokou džunglí, jen ne nudným až unylým místem. Naštěstí je k mání ohromné spektrum nábytku a doplňků, díky kterým lze z pokojíčku vytvořit velmi útulné místo jako lusknutím prstu. Ale ještě než se pustíte do nakupování, zamyslete se nad tím, jak oživit okoukané stěny. Napadly vás tapety? Znamenitá volba. Jen musíte vybrat ty správné. S tím vám rádi pomůžeme.

​Z moderních tapet nemusíte mít strach

Tapetám se spousta rodičů vyhýbá, protože v nich evokují nepříjemné vlastnosti zastaralých klasických papírových tapet. Přitom k tomu není důvod, protože moderní tapety netrpí typickými neduhy, jako jsou změny rozměrů způsobené nadměrnou absorpcí vzdušné vlhkosti, náchylnost k zašpinění, a konečně i k mechanickému poškození. Žádné z těchto „vlastností“ nejsou v dětském pokoji (a samozřejmě ani jinde) žádoucí. Ale co tedy od moderních tapet do dětského pokoje čekat, když ne zmíněné nešvary? Vhodně zvolená tapeta pokoj doslova a do písmene rozzáří. Kromě originálního designu, který může podpořit dětskou kreativitu, nabízí snadnou aplikaci a další vynikající vlastnosti. Materiál odolá mechanickému poškození, tlumí zvuk a zlepšuje izolační vlastnosti zdí. Stačí přitom jediná vrstva.

​Jak vybrat tapetu, aby z ní měly radost děti i rodiče?

Nabídka je široká, a proto není moudré výběr tapety uspěchat. Shrnuli jsme pro vás několik základních pravidel, která vám poslouží jako vodítko:
  • V prvé řadě zohledněte vkus svých dětí. Nechte je vybrat design. Zařizujete přece jejich pokoj, ne svou ložnici.
  • Divoké vzory mohou dětský pokoj oživit, ale stejně tak se mohou na atmosféře podepsat negativně. Pokud po nich sáhnete, dejte jim prostor jen na jedné stěně. Jemnější motivy můžete rozprostřít po celé místnosti.
  • Tapety by měly ladit s ostatním zařízením. Přizpůsobte jim závěsy, záclony a ostatní bytové textilie. Pokud již máte nábytek a doplňky, naopak vyberte tapety, které se s nimi nebudou bít.
  • Voděodolné a mechanicky odolné tapety jsou vždy lepší než obyčejné. Neváhejte si za ně připlatit, vyplatí se vám to.

Publikováno: 29. 10. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Milena Jarolímková