Jak vyzdobit domácnost, aby si děti vychutnaly pravou atmosféru Vánoc?

Vánoce jsou jako bílá plátna čekající na vytvoření úžasných vzpomínek a magických chvil. A co by to byly Vánoce bez nádherných ozdob a dekorací, které dávají našim domovům ten pravý vánoční lesk? Je čas propustit svou kreativitu na svobodu a nechat váš interiér zazářit v plné kráse vánočního ducha. Připravte se na cestu do světa vánočního dekorování!

Začněme tím nejdůležitějším – stromečkem. Stromeček je tím srdcem vánoční výzdoby, který získává na kráse díky všem nádherným ozdobám. Zapomeňte na jednotvárné plastové ozdoby, které můžete koupit v každém obchodě. Letos je trendem přírodní vzhled, který spočívá v kombinaci dřevěných ozdob, šišek a sušených plodů. Zkuste také vlastní výrobu ozdob – třeba vyříznutí hvězdiček z listů či vytvoření malých vánočních skleněných terárií.

Dále se můžete pustit do vytváření vánoční atmosféry v celém domě. Zkuste zapomenout na tradiční červenou a zelenou kombinaci a vsaďte na netradiční barvy. Třpytivá stříbrná, hluboká modř a zlatá s přídavkem jemného růžového se stávají hitem letošních Vánoc. Představte si své bydlení jako zasněžený les plný tajemství a radosti.

Co by to byly Vánoce bez světýlek? Moderní LED ozdoby i Klasické řetězy se proměňují v nádherná světelná proužky, která mohou zdobit stěny, okna nebo třeba krb. Světelné řetězy jsou ideální pro vytvoření romantické atmosféry při večerním posezení.

Nezapomínejme ani na okna. Zde můžete zavěsit elegantní ledové krystaly nebo závěsy s vánočními motivy. Pokud jste kreativní a rádi kreslíte, zkuste speciální okenní fixy na sklo a vytvořte si své vlastní vánoční obrázky. Dejte oknům trochu pohádkové nálady!

Nádherné stolování je dalším důležitým prvkem vánoční výzdoby. Zkuste letos na stůl přinést přírodu – místo tradičních ubrusů vsaďte na ubrus z hrubého lnu a doplňte ho o přírodní materiály jako jsou šišky, větvičky jehličnanů a sušené květiny. Osvěžte tradiční vánoční svícny novými designy, které vytvoří na stole útulnou atmosféru.

A co vánoční vůně? Nezapomeňte na vonné svíčky, které rozlétnou po celém domě příjemnou vůni skořice, hřebíčku a pomeranče. Pokud máte rádi dobrodružství, zkuste vytvořit vlastní vánoční vonný sprej – stačí smíchat vodu s esenciálními oleji a voňavý sprej je na světě!

Letošní Vánoce jdou za hranice tradičního zdobení. Nebojte se experimentovat, nechte se inspirovat přírodou a osobními zážitky. Ať už zvolíte přírodní vzhled, netradiční barvy nebo nové způsoby výroby ozdob, věřte, že váš domov bude zářit teplem, radostí a vánočním kouzlem. Příprava vánoční výzdoby může být zábavným rodinným rituálem, který vás přiblíží k sobě a přinese do domova ten správný dárek – atmosféru lásky a pohody.


Publikováno: 28. 08. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Monika Hříbková