První lásky našich dětí

Lásky nepřicházejí jenom v dospělosti, ale přicházejí i v dětství. Není to nic výjimečného. Kdy k tomu dojde, jak se projevují a jak by se měl správný rodič také zachovat? To všechno se můžete dozvědět.

Jak taková láska vypadá?

Zajímá vás, jak první lásky vašich dětí poznáte? Nebojte se, bude to jasně identifikovatelné. Vám jako rodičům to pochopitelně přijde úsměvné. Dozvíte se totiž, koho si váš syn nebo dcera, až vyrostou vezmou, stejně jako uvidíte, že si navzájem dávají různé dárky. Stejně tak si malují i obrázky, na kterých není nikdo jiný, než oni dva. Toto jsou typické projevy prvních lásek u dětí, které se objevují stále dříve. Konkrétně k tomu dochází už ve věku předškolním. Nebuďte z toho jako rodiče nijak zaskočeni.

První lásky vycházejí z vrozených pocitů

Ona náklonnost, tedy první lásky dětí jsou zcela běžné a je třeba říci, že se jedná o něco vrozeného. Nejedná se vlastně o nic jiného, než o konkrétní projevy náklonnosti. Dítě v tomto ohledu lásku zase až tak necítí, protože vše považuje spíše za kamarádství. U rodičů je ale pohled jiný, jelikož ten přesně ví, co se v životě dítěte děje. A s ním jsou spojeny třeba i první znaky galantnosti a ochranitelnosti, kdy se chlapec s dívkou o něco rozdělí, nebo ji samozřejmě bude bránit. I toto je konkrétně projev právě prvních lásek.

Později může jít o nápodobu

První lásky přerostou v další, které už mohou být v pozdějším věku nikoliv projevem náklonnosti, ale mohou být i projevem nápodoby dospělých. A v čem konkrétně? Je to třeba situace, kdy se chlapeček s holčičkou drží za ruce, nebo si dají svou první pusu. Je jasné, co je inspirovalo. Jsou to třeba rodiče, nebo i jiní lidé, které znají ze svého okolí. Ani to není nic výjimečného, jelikož jde o situaci zcela přirozenou. Konkrétní projevy závisí hlavně na otevřenosti samotného okolí.

Publikováno: 15. 11. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Milena Jarolímková