Domů » Decentrální rekuperace pro zdravý vzduch v domácnosti
Zdraví

Decentrální rekuperace pro zdravý vzduch v domácnosti

Větrání je velmi důležité pro kvalitu vzduchu v objektu. Větrat správně je přitom složitější, než by se mohlo zdát. Aby výměna vzduchu v místnosti byla dostatečná, je s oblibou využívána decentrální rekuperace.

Decentrální rekuperace

Zejména v novostavbách jsou kladeny vysoké nároky na zateplení a větrání. Pro ochranu životního prostředí a snížení nákladů na vytápění je využíváno větrání se zpětným ziskem tepla. Díky tomu si můžete být jistí, že máte doma stále čerstvý vzduch, přičemž není snížen komfort bydlení. Regenerační zpětný zisk tepla je zajištěn krátkodobým tepelným zásobníkem. Tím střídavě prochází přiváděný a odváděný vzduch. Decentrální rekuperace tak nabízí řadu výhod.

Pro zdravější dýchání

Při nedostatečném větrání se v místnosti zvyšuje koncentrace škodlivých látek a je podpořeno množení různých choroboplodných zárodků. To je počátkem vzniku problémů, jako je ospalost, bolesti hlavy či zhoršené soustředění. Klasické větrání otevřenými okny je často nedostatečné, obzvláště v chladných dnech, kdy nevětráme tak intenzivně. Díky nucenému větrání decentrální rekuperací lze z místnosti nepřetržitě odvádět vlhkost a zvýšit tak kvalitu vzduchu.

Snížení koncentrace virů

Decentrální větrací systém zajistí stále čerstvý vzduch. Lze tak omezit patogeny jako jsou například viry ve vzduchu. Snižuje se tak riziko nakažení, přičemž nepřijdete o teplo z domácnosti. Větrací systém je vhodný do dětských pokojů. Právě děti jsou totiž náchylnější na různé patogeny a škodlivé látky. Větrací přístroje zajistí stálý přísun čerstvého vzduchu, a to nejen v dětském pokoji.

Moderní větrací přístroje jsou silné a tiché, nebudou vás tak rušit. Přitom nabízí řadu výhod, které vyplývají z čerstvého vzduchu. Již nebudete muset řešit větrání otevřenými okny.