Srovnání přírodní a běžné dětské kosmetiky. V čem se liší a čím jsou prospěšné

Dětská pokožka je jemná a citlivá a potřebuje správnou péči už od narození. Především v raném věku je kůže miminek tenčí a propustnější a výběr kosmetiky je tak více než zásadní. Na jedné straně stojí přírodní kosmetika s jejími šetrnými složkami a na straně druhé konvenční produkty, které jsou často dostupnější a známější. Jaký je mezi nimi rozdíl a která je pro vaše dítě lepší?

Jaký je rozdíl mezi přírodní a klasickou dětskou kosmetikou

Hlavní rozdíl mezi přírodní a konvenční dětskou kosmetikou spočívá v typu a zdroji použitých ingrediencí. V přírodní kosmetice, jak už její název napovídá, najdete látky získané z přírody – rostlin, minerálů a vody. Zároveň se snaží ve svém složení minimalizovat nebo úplně vyloučit syntetické látky. Na druhou stranu, běžná kosmetika může obsahovat větší množství syntetických složek, které se sice v kosmetice běžně používají a nejsou vyloženě škodlivé, ale někdy mohou být pro pokožku příliš agresivní nebo způsobovat alergie či podráždění, zejména u citlivějších dětí.

Přírodní dětská kosmetika

Přírodní kosmetika obsahuje především přírodní ingredience, jako jsou rostlinné výtažky, oleje a bylinky. Důležitou výhodou je, že ve většině případů neobsahují parabeny, ftaláty, sulfáty a umělá barviva. Díky tomu jsou produkty, jako dětská kosmetika kii-baa, šetrnější k citlivé pokožce a snižuje se u nich pravděpodobnost alergických reakcí. Bohužel kvůli absenci konzervantů mají přírodní produkty kratší dobu použitelnosti a kvůli svému výjimečnému složení bývá tato kosmetika často dražší než produkty s běžným složením.

Konvenční dětská kosmetika

Běžná kosmetika, kterou koupíte v každém obchodě, často obsahuje větší množství umělých složek, včetně konzervantů, parfémů a barviv. Jsou navrženy tak, aby byly účinné, měly dlouho dobu trvanlivosti a byly pro kupující cenově a esteticky přitažlivé. Na jednu stranu je skvělé že, jsou tyto produkty běžně dostupné v obchodech a široká škála produktů a značek nabízí více možností výběru. Naneštěstí chemické látky, které činí tyto produkty tak lákavé, mohou být příliš agresivní, především pro dětskou pokožku.

Rozdíl mezi přírodní a běžnou dětskou kosmetikou je hlavně v jejich složení a to jakou pro své nejmenší zvolíte, závisí na individuálních potřebách vašeho dítěte a na tom čemu dáváte přednost. Zatímco přírodní produkty nabízejí šetrnost a bezpečnost, běžné produkty přinášejí rozmanitost a dostupnost. Nejdůležitějším faktorem by však vždy mělo být pohodlí a zdraví dítěte. Vyzkoušejte různé druhy kosmetiky a zjistěte, které vašemu dítěti svědčí nejvíc a které u něj naopak vyvolávají nepříjemné reakce.

Publikováno: 06. 02. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Monika Hříbková