Aby dítě bylo jako v bavlnce

Když přijde do rodiny po devíti měsících očekávání nový člen, vytoužené novorozené miminko, všichni se mohou přetrhnout a snaží se, aby se cítilo co možná nejlépe. Aby mělo dostatek klidu, tepla, lásky, přitulení a jednoznačně prospívalo. Snadnou cestou, jak tohoto docílit, je najít pro miminko ideální pelíšek. Ještě nedávno byl za takový považován košíček s nebesy, vystlaný polstry. Dnes se trend změnil k tomu, že pomyslnou „bavlnku“ přináší vertikální pozice na těle matky.

Šátek nebo nosítko?

Dosáhnout jí lze pomocí šátku na nošení dětí nebo nosítka. Nosící šátek poskytuje mamince a dítěti intenzivní kontakt, který lze navodit kdykoliv a kdekoliv si budete přát. Šátek je nejen esteticky vkusný doplněk, ale navíc je skladný, takže je možné jej užít na jakémkoliv místě. Z hlediska použití je nutné se jej naučit vázat. Žádný učenec z nebe nespadl, a tak je nutné počítat s tím, že se budou hodit rady zkušenějších. Dobře uvázaný šátek je považovaný za nejlepší oporu pro dítě a největší pohodlí pro matku. Je nutné respektovat ergometrickou polohu dítěte v dolních končetinách do tvaru písmene M a celkově vzhledem k páteři do písmene C. Čím menší dítě, tím více má být v šátku schoulené.

Praktický pomocník

Kromě šátku je možné využít také nosítko, které má oproti šátku tu výhodu, že je předem tvarované a lze ho snadněji aplikovat. Nosítko je praktický pomocník, který nikdy nezklame. Vybírat lze z šátkové a látkové verze, přičemž při volbě je dobré řídit se srdcem. Obecně platí, že maminky menších dětí ze začátku volí šátkovou verzi, starší a více pohyblivé děti se pak skvěle cítí v produktu látkovém.

ZkusNositko.cz

Rada nad zlato je, abyste si obě nosítka pokud možno osobně vyzkoušely a dítě v nich ponosily. Zvažte i možnosti údržby nosítka a jeho vlastnosti z funkčnosti materiálu. Silné bavlněné plátno totiž rozhodně vydrží více než nadýchaný šátek s merino vlnou. V případě, že si nejste jisté, nemusíte nosítko kupovat hned, protože je možné si ho na čas půjčit. Erudovaná půjčovna funguje při ZkusNositko.cz. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Milena Jarolímková