6 skvělých tipů, jak dětem zjednodušit učení angličtiny

Každý milující rodič chce pro své děti to nejlepší. Dát jim do života něco hodnotného a zajistit jim tak světlou budoucnost. Každý si pod tím představí něco jiného – někdo považuje za nejlepší dar peníze, jiný preferuje kvalitní vzdělání. A na to se zaměříme v následujících řádcích. Konkrétně na angličtinu, o jejímž významu nepochybuje snad nikdo.

V kolika letech by mělo díte začít s angličtinou?

Pokud máte obavu, že své děti včasnou výukou angličtiny zbytečně zatížíte, hoďte ji za hlavu. V rámci mnoha na sobě nezávislých výzkumů se ukázalo, že dětský mozek nasává vědomosti jako houba a je na učení cizích jazyků perfektně připraven. Angličtině tak může být vystaveno i velmi malé dítě (tzn. v předškolním věku). Efektivita výuky však samozřejmě závisí na vhodně zvolené formě. Chcete-li svým dětem učení angličtiny usnadnit, řiďte se následujícími tipy:

1. Vizualizace

Děti musí vědět, o čem je řeč. Proto slovíčka vizualizujte pomocí obrázků či skutečných předmětů.

2. Pravidelný kontakt

Dítě by se mělo s jazykem stýkat co nejčastěji. Angličtina pro děti formou kurzu je bezesporu skvělá volba, ale měli byste svým dětem zprostředkovat poslech i mimo výuku. Spoustu skvělých materiálů najdete na YouTube.

3. Dlouhodobý plán

Rozhodně není na škodu, když má výuka koncept, kterého se budete držet. Můžete si například stanovit, že se každý den naučíte dva až tři slovíčka. Zdá se vám to málo? Tak si spočítejte, kolik slovíček se děti naučí za rok.

4. Průběžné opakování

Když se vaše dítko naučí nová slovíčka, nezapomeňte si je s ním opakovat. Ačkoliv vám to zabere jen chvilku, šance na zapamatování se výrazně zvýší.

5. Moderní technologie

Děti milují kontakt s moderními technologiemi. Je přirozené, že nechcete, aby na smartphonu či tabletu trávily více času, než je nezbytně nutné - využijte proto jejich nadšení k výuce a „zabijete dvě mouchy jednou ranou“.

6. Společně s odborníky

Zkušení lektoři vaše děti rozmluví a dají jim stabilní základy. Máte-li možnost, dopřejte jim kvalitní kurz. Dobrou volbou je pražská jazyková škola JSFAN. Když je bude angličtina bavit, třeba časem absolvují i kurzy Flyers jako přípravu ke zkouškám Cambridge English.

Publikováno: 30. 12. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Vzdělání

Autor: Milena Jarolímková