Co všechno děti sní a neměly by

O dětech se dá říci, že hlavně v menším věku mají tendence na vše si nejenom sáhnout, ale mají tendence si také vše dávat do úst. A tak velmi často dojde k situaci, že snědí něco, co by sníst neměly. Jaké věci patří mezi nejčastější?

Drobné mince

Už naštěstí žijeme v době, kdy nejmenší mincí je koruna, která je přece jenom celkem velká a tak ji ne každé dítě zvládne spolknout. Dříve tu ale byly desetníky a dvacetníky, které byly skutečně mincemi, které byly velmi malé. A tak se stávalo, že je děti velmi často snědli. Naštěstí, vzhledem k velikosti mince, z nich zase poměrně snadno vyšly.

Malé kamínky a hlína

Že si děti bez dozoru mohou dát hlínu do pusy, to není nic výjimečného. Že ji ale mohou dokonce i sníst? Ani to nemusí být zase až tak zvláštní. Je to naopak celkem častý stav, který potvrzuje mnoho rodičů. Na druhou stranu, když nejde o velké množství, zase až tak to nevadí. To proto, že často jí může sníst i dospělý. Stačí třeba jenom špatně omytá mrkev, jahoda, nebo jiná zelenina.

Granule pro psy

Je ve vaší domácnosti pes, který má stále plnou misku? Potom pozor na to, zda se kolem ní nemotá i váš potomek. I pro něho mnohou být lákavé a může je ochutnat, nebo se do nich dokonce pustit. Jestliže ale dobře krmíte svého psa, nemějte obavy, jelikož taková ochutnávka je pro dítě neškodná. Podobně jako je tomu u jiných prémiových krmiv pro zvířata.

Různé bobule

Ty už problémem skutečně být můžou. Pokud s dítětem rádi chodíte do přírody, dejte pozor na to, co kde najde. Bobule svým tvarem a barvou mohou vypadat lákavě, jako borůvky. A tak je dítě chce ochutnat. Některé jsou neškodné, ale u některých pozor na to, že mohou být dokonce i jedovaté. Co v takovém případě? Raději zjistěte typ bobulí a v případě potřeby vyhledejte lékaře. A příště dětem důrazně vysvětlete, že takové plody se jíst nesmí. V případě problémů se zuby u dětí se můžete obrátit na specialisty v ortodoncii Svět rovnátek.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Jarolímková