Vybavení na cesty, které si děti zamilují

Chystáte se s dětmi na výlet do hor nebo do přírody? Aby si pobyt tady užily na maximum, sbalte jim do baťůžku nezbytné vybavení na cesty, které si zamilují. Tady je pár věcí, které dětem pobyt v přírodě zatraktivní a zpříjemní.

Dětské lahve s oblíbeným motivem

Pít z klasické „PETky“ je tak trochu nuda. Nehledě na ekologii, která dostává nákupem plastových lahví pořádně na frak. Jejich design navíc pro děti nebývá příliš zajímavý. Proto je na místě zvážit pořízení originálních dětských lahví, které se budou dětem dobře držet a ještě si je zamilují skrze jejich originální design. Třeba dětské lahve na vodu MEPAL malé výletníky potěší motivem oblíbených „marvelovek“, pohádkovým jednorožcem, případně jednoduchým a jednobarevným designem. Láhve skvěle těsní a jejich údržba je velmi jednoduchá. Pořídíte je navíc od několika stokorun.

Svačinový box, který si děti zamilují

Jídlo venku chutná mnohem lépe než doma. To je starý známý fakt. Pokud plánujete piknik v přírodě, můžete dobroty na něj schovat nejen do piknikového koše, ale také praktického svačinového boxu. I tady si mohou dítka vybrat konkrétní motiv, jehož součástí bude oblíbený akční hrdina nebo pohádkový fantasy tvor (například jednorožec). Mnohé boxy navíc bývají předělené praktickou přihrádkou, která odděluje jednotlivé pokrmy. Samozřejmostí je bezchybná těsnost boxu, což oceníte nejen na výletě, ale třeba také ve škole. Takový uhnilý banán vytečený uprostřed batohu totiž není něco, co byste chtěli ve školním batohu nacházet pravidelně.

Baťůžky, se kterými je každá cesta zážitkem

Aby dětem na toulkách přírodou nic nechybělo, je potřeba je vybavit i praktickým baťůžkem, kam si uloží veškeré nezbytnosti. I tady můžete vybírat z řady atraktivních motivů, ale i nadčasových designů. Baťůžek by neměl dítko nikde tlačit, ani mu sklouzávat z ramen nebo zad. V ideálním případě by měl mít i prsní a bederní popruh. Pozornost byste měli věnovat i anatomickému provedení a velikost baťůžku. Batůžky kolem 5-8 litrů jsou ideální pro menší děti. Pro předškoláky a mladší školáky jsou potom určeny většinou batohy kolem 10-16 litrů, které již pojmou pláštěnku a náhradní oblečení na výlet nebo další vybavení na cesty. U starších dětí se volte baťohy s objemem okolo 18 litrů. Pamatujte také na to, že outdoorové batohy by měly být alespoň částečně odolné proti dešti nebo by součástí jejich vybavení měla být pláštěnka. Jedině tak vás na cestách nepřekvapí ani rozmary počasí.  

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Zábava

Autor: Markéta Balíková